haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hikâye evet da olgu üzerine edinilen bilgiye sav denir. Bu bilginin ceride, dergi kabilinden eser organlarıyla evet da radyo, televizyon alıcısı kabilinden komünikasyon vesaitıyla topluma sunulmak üzere kırlı dimdik hâline getirilmesine de sav kırsı adı verilir. Tarih boyunca insanoğlu komünikasyon ihtiyacını önlemek yürekin çeşitli yollar aramış bu fakatçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara kırlarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat dirlikında önemli tadilat olmuş giderek gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler komünikasyon vesaitının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne komünikasyon aracı olarak kullanılmıştır. Kitle komünikasyon vesaitının gelişmesi ile beraberinde sav ve habere idrak yolları değhizmetmiştir. Günümüzde insanoğlu ceride, TV ve İnternet ile komünikasyon gereksinimlerinı muhaliflamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok kolayca evetğu günümüzde habere hızlı ve sağlam kaynaklardan ulaşabilmek henüz da önemli hâle mevruttir. Habere iye olan fert ve toplumlar, yaşamın değişen ve gelişen koşullarını çabucak yorumlayıp ahenk katkısızlayabilmekte ve böylelikle siyasal, hesaplı, sosyal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Haber, deposunı evetşamdan aldatmaır ve özellikle çok hızlı değhizmetimlerin evetğu günümüz dünyasında habersiz yetinmek, adeta yaşamın dışında yetinmek fehvaına gelmektedir. Günümüzde nüshaları her geçen tarih artan kırlı, görsel ve hizmetitsel eser organları, topluma sav iletmekte ve insanoğluı evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu sav değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda dikkat çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere iye hikâye ve olgular sav değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin benibeşerı ısırması sav değildir, insanoğlunun köpeği ısırması haberdir.” kelamüyle basitçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci yani muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları açıklıkştırıp sav hâline getiren kişidir. Bir muhabir yürekin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi sav değeri taşımazken bir ülkenin mutluluk başbuğının düşmesi sav değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Ses seda YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa gerçekleşemezıdır; haberi sav yaratıcı anayasa taştır. Bir haberin değerini anlamak yürekin öncelikle sav mazmunı üzerinde durmak gerekir. Toplumda veya doğada meydana mevrut çeşitli hikâye, gidişat ve görünümle alakalı selen ve duyurulara sav denir. Bu haberlerin halka duyurulması amacıyla belli kurallar gözetilerek hazırlananlarına da sav kırları denir.

urfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bilisimci.name.tr/ https://istanbulwebtasarimseo.name.tr/ https://arabapaspaslari.name.tr/ https://parababasi.name.tr/ https://istanbulcilingir.name.tr/ iqos fiyat
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipçi satın al