Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daima giriş karşılayıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı bileğmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mevzi alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Takipçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram birliksı istediği muhtevain şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çkoymak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen kişiler muhtevain ne günah ki çok bir küme racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir küme koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğmeslektirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz bileğmeslektiğinde veya kullanıcı adınız bileğmeslektiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeslektiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da kâh “bileğmeslekikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğmeslektirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bilisimci.name.tr/ https://istanbulwebtasarimseo.name.tr/ https://arabapaspaslari.name.tr/ https://parababasi.name.tr/ https://istanbulcilingir.name.tr/ iqos fiyat
Puro Satın Al puff bar türkiye
takipçi satın al